Kontür Makyaj Nedir? | Ergül Keskin

Kontür Makyaj Nedir?

KONTÜR MAKYAJ NEDİR?

HEM DOĞAL HEM CANLI BİR GÖRÜNÜME SAHİP OLMAK İSTEYEN KİŞİLERİN EN SIK BAŞVURDUĞU YÖNTEMLERDEN BİRİDİR.

Kontür Makyaj, bir diğer adıyla Mikropigmentasyon Uygulaması, mikro iğnelerle doğal mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilmesidir. Kontür Makyaj; kaş, göz ve dudak bölgeleri başta olmak üzere vücudun pek çok bölgesine uygulanabilen bir yöntemdir. Bu yöntem uygulandığı bölgenin renk tonuna uygun pigmentlerin derinin Epidermis tabakasına milimetrik iğneler kullanılarak enjekte edilmesiyle tamamlanır ve sürekli olarak hem doğal hem canlı bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerin en sık başvurduğu yöntemlerden biridir.

Epidermis Tabakası Nedir?

Epidermis, tıpkı bir pasta tabakası gibi katmanlı yapılardan oluşan derinin üzerindeki ilk katmandır. Epidermis adı verilen ilk tabaka, yoğun bir bağ dokusundan meydana gelir.

NEDEN KONTÜR MAKYAJI TERCİH ETMELİYİM?

 • Doğal hatlarınızı netleştirip ortaya çıkartmak
 • Var olan yüz hatlarınızı değiştirmek. (Örneğin; kaş yapınızdaki yorgun ve düşük ifadeyi düzeltmek, ince dudaklara dolguya gerek kalmadan kalınlaştırmak vb.)
 • Kaş ve dudak formundaki bozukluklar düzeltildiğinde, cerrahi müdahaleye gereksinim duymadan tüm yüze genel bir estetik ve canlı bir görünüm kazandırmak.
 • Kişiye doğal bir görünüm kazandırmak ve her zaman uğraşsız bir şekilde bakımlı görünmesini sağlamak
 • Kontür Makyaj’ın bir alt yöntemi olan Kamuflaj yöntemi ile uygulanan işlemlerle vücutta bulunan yara izleri, Vitiligo lekeleri ve cilt lezyonları da kapatılmaktadır. Böylece uygulanan işlem, kişiyi hem estetik anlamda hem de psikolojik olarak motive eder.
 • Kontür Makyaj’da renk, form ve yoğunluk açısından hedeflenen etki; kişinin doğal görünümünü netleştirip ortaya çıkartmaktır.
 • Uzmanlarımız, uygulama öncesi kişilerin kişisel ve mesleki pozisyonuna uygun çizimler yapılır. Ayrıca, birkaç sene sonra sonucu değiştirecek ciltteki elastikiyet kaybı ve mimiklere bağlı oluşacak kırışıklıklar gibi bazı faktörler de dikkate alınmalıdır.

“Kontür Makyaj”la ilgili bilgi sahibi olmayan kişiler, sizi sürekli yoğun makyajlı gösterecek bir işlem yapıldığını düşünmektedirler. Bu algının tam aksine, Ergül Keskin Conture Make Up Stüdyolarında yapılan kontür makyaj işlemleri yüzünüzde hafif dokunuşlarla büyük değişiklikler yapabileceğiniz, yoğun makyajlı bir görüntünün aksine yalnızca kaş, göz ve dudak hatlarınızın gerekliyse formunu düzelterek vurgulama işlemleridir.

KALICI MAKYAJ HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

 • Kaş: Kişinin yüz ölçülerine göre yapılan ön çizim doğrultusunda ince kıl çizimi yani kıl tekniği ile bölgeye uygulama yapılır.
 • Göz: Kişinin göz hatlarını vurgulamak için alt ve üst kirpik çizgisi boyunca doğal görünümlü bir hat yaratılır.
 • Dudak: Kişinin var olan dudak hatları üzerine gölgeleme, kontürleme ve büyütme teknikleri ile dolgun ve düzgün dudak hatları yaratılır.
 • Göğüs Ucu: Diğer bölgelerde olduğu gibi kalıcı makyaj göğüs ucuna da hatları ve rengi belirginleştirmek için uygulanır. Belirli sağlık sebepleri dolayısıyla göğüs ucu olmayan kişiler için de estetik yerine doğal görünüm için tercih edilen bir yöntemdir.
All image rights refer to: LONG-TIME-LINER Conture Make-up GmbH. No use without written approval.